Nevíte si rady jak si vytvořit vlastní náramek? Zde jsem pro Vás připravila snadný návod, jak udělat všechno správně :)

  • KORÁLKY - předpokládám, že minerální korálky, ze kterých chcete náramek vytvořit, již máte vybrané. Pokud ne, podívejte se sem, zde najdete malou radu, jak si korálky vybrat. Teď potřebujete vymyslet, kolik korálků je potřeba na Váš náramek. To zjistíte snadno. Změřte si obvod svého zápěstí (v místě, kde nosíte náramky), k výslednému číslu přičtěte 1cm, jako rezervu a vydělte ho průměrem korálků.
  • Takže pokud naměříte obvod zápěstí 17 cm a vybrali jste si korálky o průměru 8mm (to je klasika), výsledný počet korálků získáte jako (17 + 1)/0,8 =22,5 =23 korálků 

  • DEKORAČNÍ KORÁLKY A PŘÍVĚSKY - pokud nechcete mít náramek pouze čistý, najdete u nás na e-shopu spoustu dekoračních korálků a přívěsků. Hlavně pozor na velikost, existují hodně malé i hodně velké, tak si velikost raději překontrolujte, ať potom nejste překvapení. Pokud si vyberete nějaký přívěsek, určitě k němu budete potřebovat spojovací kroužky, kterými ho k náramku připevníte. Zde máte dvě možnosti. První je připevnit přívěsek rovnou očkem k náramku. Druhá možnost je použít korálek s očkem. Tyto korálky mají očka, ke kterým spojovacím kroužkem upevníte přívěsek. Za mě to pak vypadá líp :)
  • Mějte na paměti, že pokud si vyberete korálky a přívěsky z běžného kovu (mosazy), měli by jste je vyvarovat stiku s vodou a potem. Pokud Vám toto nevyhovuje, zvolte raději chirurgickou ocel nebo hematit.

  • NÁVLEK - nezapoměňte si objednat také elastické vlákno, na které náramek budete navlékat. Za mě je nejlepší čirý elastoměr (např 8mm, je silný, nevytahá se a neroztrhne se). Jen dávejte pozor při zavazování, aby jste ho dostatečně utáhli :)

  • NAVLÉKÁNÍ - nakonec je čas, celé to dát dohromady. Vyskládejte si korálky tak, aby vytvářeli dokonalý náramek. Poté je navlékněte na vlákno a přiložte k zápěstí, abyste zkontrolovali velikost. Teď už stačí náramek jen zavázat, doporučuji dělat uzlík v zadní straně náramku, aby nebyl moc vidět. Ještě lepší je, ho schovat pod korálek s větším průvlekem (například korálek s očkem, nebo různé dekorační korálky), pak není vidět vůbec! Tak a to je vše, je to opravdu snadné :)

  

PS: Budu ráda pokud se s výsledným náramkem pochlubíte na sociálních sítích a označíte nás tam, ať si pak můžeme vaše výtvory prohlédnout :)